Pięć faktów i mitów o kroczu.

Krocze to zespół mięśni rozciągających się od kości łonowej do kości krzyżowej, który zapewnia utrzymanie narządów miednicy we właściwej pozycji. Jego napięcie może być zmniejszone przez pewne codzienne nawyki.

Mięśnie trzeba budować młodo, potem jest już za późno.

Nawet jeśli lepiej zacząć jak najwcześniej, to tak jak wszystkie mięśnie, można je stymulować w każdym wieku. Istnieje wiele metod. Wielu specjalistów oferuje badanie za pomocą sondy dopochwowej i elektrod, dzięki którym można obserwować intensywność skurczów na ekranie.

Krocze: palenie jest szkodliwe.

Prawda. Na dwa sposoby! Nikotyna zaburza syntezę kolagenu, jednego ze składników krocza i naszej skóry. Przewlekły kaszel u palaczy prowadzi do powtarzających się skurczów w okolicy brzucha, które w dłuższej perspektywie mogą spowodować rozciągnięcie krocza i zwiększyć ryzyko wycieku moczu.

Uprawianie sportu stymuluje napięcie krocza.

Prawda i fałsz. Wszystko zależy od aktywności! Te, które wymagają wstrząsów (trampolina, lekkoatletyka, jazda konna) powodują silny ucisk brzucha. Należy ich unikać, jeśli dno miednicy jest już osłabione, ponieważ mogą one sprzyjać przeciekaniu moczu, a nawet zstępowaniu narządów. Z tego samego powodu należy unikać ćwiczeń brzucha, które napompowują brzuch i zbliżają miednicę do ramion (nożyce, pedałowanie itp.). Z drugiej strony - pływanie, chód, pilates i joga są doskonałe.

Menopauza rozregulowuje napięcie krocza.

Prawda. Powięzi krocza, czyli tkanki podporowe krocza, potrzebują żeńskich hormonów - estrogenu i progesteronu - aby pozostać napięte. Wraz z menopauzą wydzieliny te zmniejszają się, prowadząc do pewnego stopnia rozluźnienia, a w konsekwencji do wycieku z pęcherza moczowego lub odbytu. W takim przypadku konieczna może okazać się reedukacja krocza.

Umięśnione krocze zwiększona przyjemność intymną.

Prawda. Tonizuje, prowadzi do lepszego nawilżenia sromu i pochwy oraz uwrażliwia łechtaczkę. Lukrem na torcie jest to, że umięśnione krocze zajmuje więcej miejsca w pochwie, oferując więcej doznań dla obojga partnerów. Aby doszło do orgazmu, krocze musi być rozluźnione. W takim przypadku skurcze mięśni wywołane orgazmem napinają krocze. Dobrze umięśnione krocze znacząco zwiększa przyjemność z seksu. Z tego powodu warto zadbać o kondycję tych mięśni. Jak bowiem wiemy bez dobrego życia seksualnego nie ma satysfakcji w innych dziedzinach życia. Dla osób, które nie potrafią w danej chwili czerpać przyjemności z bliskości intymnej, pozostaje sex telefon , nasza redakcja poleca tele-amatorki.pl jak najlepszy seks telefon czynny non stop.