Jak odprawiać spętanie miłosne?

Spętanie miłosne zwykle wiąże się z rytuałem, który zawsze zawiera pewne z góry ustalone elementy. Ołtarz jest centralnym punktem dla naszej energii i ustawiamy na nim odpowiednie elementy: świece, olejki, filtry, kwiaty i kamienie, a także jedzenie i napoje, które odpowiadają zaklęciu lub najlepiej się z nim wiążą. Używając tych sprawdzonych w czasie korespondencji, jesteśmy w stanie wygenerować najpotężniejszą i najskuteczniejszą magię.

Jedna czarna i jedna biała świeca są zawsze używane jako świece ołtarzowe. Można dodać świecę festiwalową lub w innym kolorze. Dodatkowe świece będą miały kolor odpowiadający energiom, które chcemy stworzyć. Można wybrać kolor osobisty, który reprezentuje jakąś cechę lub po prostu nasz ulubiony kolor. Jest to ważny wybór, ponieważ będziesz go używać do świec, sznura czarownic i innych zaklęć. Wszystkie świece są oczyszczane i ładowane przed użyciem. Olej może być pojedynczym olejem lub mieszanką używaną do namaszczania siebie i swoich gości. Może być również użyty do oczyszczenia i naładowania świec. Przy namaszczaniu świec wystarczy tylko małe muśnięcie olejem, najlepiej na zewnątrz, w pobliżu podstawy świecy lub w miejscu, gdzie wyryto symbol.

UWAGA: Olej może być łatwopalny i dlatego jest niebezpieczny! Zachowaj ostrożność podczas pracy z olejem i zapałkami lub otwartym ogniem. Kadzidła to zbiór specyficznych ziół, które zostały specjalnie zebrane lub uprawiane w sposób odróżniający je od ziół używanych do celów kulinarnych lub leczniczych. Starałem się użyć jak najwięcej prostych, wielozadaniowych ziół, przy jednoczesnym poszanowaniu tradycyjnych praktyk. Zioła można zawiązać w woreczku, aby stworzyć talizman, lub spalić na kawałku węgla drzewnego, aby uzyskać zapach. Kadzidła są również cenne i łatwe do spalania. Ołtarz jest zawsze udekorowany sezonowymi kwiatami i owocami. Czasami używa się kamieni, które można umieścić na ołtarzu i/lub zawinąć w talizman, aby przyciągnąć energię i magię. Talizman to niewielki woreczek z kolorowej tkaniny wypełniony filtrem ziół korelujących lub związanych z danym zaklęciem. Do talizmanu można również dodać sekrety lub kamienie. Raz stworzony talizman jest skutecznym sposobem na to, aby moc i magia zaklęcia były zawsze pod ręką.

Aby stworzyć swój talizman, zapisz na kartce papieru życzenie, afirmację lub wizualizację z rytuału medytacji. Posyp go filtrem i zwiń w kulkę. Umieść kulkę na kolorowym kwadracie tkaniny, razem z kamieniami lub kretami i zwiąż ją wstążką lub sznurkiem, tworząc woreczek. Użyj takiego koloru materiału, który najlepiej odpowiada Twoim intencjom - np. czerwony - miłość, zielony - pieniądze, żółty - radość itd. Tajemnica to symbol używany do reprezentowania intencji lub, innymi słowy, wyniku zaklęcia. Na przykład, możesz użyć muszli lub serca dla miłości, monet lub żołędzi dla dobrobytu, klucza, aby znaleźć nowy dom. Niektóre kamienie mają również swoje sym boli czne odpowiedniki lub znaczenia. Podczas rytuału spętania miłosnego oczyść i naładuj talizman. Noś go przy sobie lub zostaw w specjalnym miejscu na tak długo, jak będzie Ci potrzebny. Tradycja mówi, że nieotwarty talizman należy spalić, zakopać lub wrzucić do płynącej wody. Jednak neopoganie, zanim pozbędą się swoich talizmanów w sposób właściwy i z szacunkiem, rozważą ich wpływ na środowisko naturalne. Aby oczyścić ukończony talizman, pomachaj nim nad kadzidłem i powiedz: Oczyszczam cię mocą i magią tego kręgu. Następnie naładuj go, dotykając ostrzem zanurzonym w wodzie księżycowej. Możesz oczyścić i naładować swoje narzędzia i świece, umieszczając je na noc w świetle pełni księżyca. Możesz też wizualizować oczyszczające je białe światło lub trzymać je nad palącym się kadzidłem. Ja oczyszczam moje świece ołtarzowe i narzędzia, przecierając je czystą szmatką zwilżoną odrobiną wody księżycowej. Narzędzia potrzebne aby odprawić spętanie miłosne składają się z ostrza, różdżki, kubka lub kielicha i pentakla. Mogą to być prezenty lub przedmioty wybrane osobiście. Najważniejszym kryterium jest to, abyś był w pełni zadowolony i czuł się komfortowo z każdym z tych przedmiotów. Każde narzędzie reprezentuje jeden z czterech żywiołów: powietrze, ogień, wodę i ziemię, co z kolei odpowiada kierunkom: północ, południe, wschód i zachód. Zauważysz, że odpowiadają one również kolorom w talii kart tarota.